nyszc_sipkay_name_960_120_technikum.jpg

Országos döntő

Az Implom József Helyesírási Verseny utolsó fordulójára került sor 2021. 02.26-án a járványügyi szabályok betartásával. A szervezők segítségével online írták meg diákjaink a tollbamondást és a tesztet.
A végső megmérettetésen megyei győztesként vett részt technikumi kategóriában Bálint Krisztina 11.c (felkészítő tanára: Heppné Huszti Hajnalka) és szakképző kategóriában Balogh Krisztina 3.C/11 (felkészítő tanára: Drevenyák Judit) osztályos diák.
A feladatok megoldása előtt a diákok Tóthné Zsigó Zitától, iskolánk igazgatójától átvehették a szervező gyulai Erkel Ferenc Gimnázium által kipostázott oklevelet és ajándékutalványt a megyei győzelemért.
Reméljük, hamarosan beszámolhatunk a verseny végeredményéről is.

A kommunista diktatúra áldozataira emlékeztek tanulóink online formában történelem órán.

A prezentációt Pájer Enikő történelem szakos tanárnő készítette.

2021. február 20-ig lezajlott a SZAKE közismereti vetélkedőjének első online fordulója.

Megkaptuk az eredményjegyzéket, melynek alapján minden csapatunk továbbjutott az országos döntőbe, melyre március végén kerül sor.

Magyarok Európában - állampolgári vetélkedő eredményei 2020/21.

Szakközépiskolai kategória

1. helyen bejutott Bégányi Eugénia, Bihari Nikolett, Szokolán Karolina 2D/10. oszt.

Felkészítő tanár: Listvánné Huszti Judit

Szakgimnáziumi (technikum) kategória

1. helyen bejutott: Balázsi Bettina, Nagy Máté, Oláh Bence 10.b osztály

Felkészítő tanár: Listvánné Huszti Judit

Erdélyország - komplex vetélkedő INTERNETES FORDULÓ eredményei 2020/21.

Szakközépiskolai (szakképző) kategória

1. helyen bejutott Takács Dóra, Hell Martina és Ványi Fruzsina 3B/11

Felkészítő tanár: Füzes Tamás

Magyarország az én hazám INTERNETES FORDULÓ eredményei 2020/21.

Szakközépiskolai (szakképző) kategória

1. helyen bejutott Balogh Dorina, Molnár Diána, Szalacsi Orsolya 3B/11

Felkészítő tanár: Füzes Tamás

1. helyen bejutott Olasz Milán, Tószegi Sándor, Oláh Szabolcs Attila 1A/9

Felkészítő tanár: Listván Zsolt

Szakgimnáziumi (technikum) kategória

1. helyen bejutott Szatmári Eszter, Hidasi Kinga, Kéninger Vivien 11. c osztály

Felkészítő tanár: Barathyné Pásztor Éva

Március végén lesz az országos döntő szintén internetes formában kerül megrendezésre.

Sikeres felkészülést és sok sikert kívánunk minden résztvevő diáknak és tanárnak.

A magyar kultúra napi kvíz sikere után a szerelmesek, barátok napján is egy Redmenta-tesztet ajánlottunk kitöltésre az iskola diákjainak.

14 szerelmi, baráti, osztálytársi viszonyban álló páros nevezett a megmérettetésre.
A kvízben az ünneppel, a hagyományokkal, a szerelem irodalmi, filmes vagy épp  zenei vonatkozásaival kapcsolatban válaszolhattak meg érdekes kérdéseket a résztvevők.

Köszönjük az érdeklődést, a részvételt MINDENKINEK!

Az eredmények:
I. hely:
Nagy Barbara-Szalmás Bianka, 9.knyc
II. hely (megosztott):
Here Nikolett - Méhész János, KK13.a
és Czevár Zsolt-Gyulai Dániel, 9.knyd
III. hely:
Béres Petra-Szécsi Dorka, 9.knyc
Különdíjban részesült a legjobb szakképző párosként:
Molnár Hajnalka - Racován Réka, 2.B/10
szobor.jpg