Az Európai Parlament Nagykövet Iskolája Program keretén belül megrendeztük az Európa-napot. A nap ünnepélyes megnyitóján többek között az Európai Unió zászlójának élőképét alkottuk meg, bemutatkoztak a programban részt vevő Junior Nagykövet Jelöltek, megnyitottuk újra az EU információs pontunkat, ahol a diákok új tartalmakkal ismerkedhetnek meg, hasznos és megbízható forrásokból tájékozódhatnak, új ismeretekhez juthatnak az Európai Unióról, az európai országok sajátosságairól, lehetőségeikről: tanulás, (önkéntes) munkavállalás, utazási lehetőségek a fiatalok számára az Európai Unión belül.

A megnyitót követően kezdetét vették az Európa-napi előadások, a diákparlament, és a vetélkedők. Az előadások közül kiemelendő az iskola ERASMUS+ projektjeinek bemutatása, a HATÁRTALANUL program bemutatása, a diákok felejthetetlen élményeinek és tapasztalatainak megosztása.

A nap végére új(fajta) élményekkel, ismeretekkel lettek gazdagabbak diákjaink és iskolatársaink.

Ajtay-Horváth Magda és a Junior Nagykövet Jelöltek