nyszc_sipkay_name_960_120_technikum.jpg

Tájékoztató a 2020/2021. tanéve történő középfokú iskolai beiratkozásról

A Nyíregyházi SZC Sipkay Barna Kereskedelmi, Vendéglátóipari, Idegenforgalmi Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiumába a középfokú iskolai beiratkozás történhet elektronikusan, vagy személyesen is.

Elektronikus beiratkozás

Köznevelési Regisztrációs és Tanulmányi Alaprendszer (KRÉTA) rendszerben 2020. június 15-től van lehetősége a szülőknek, törvényes képviselőknek a „BEIRATKOZÁS KÖZÉPFOKÚ INTÉZMÉNYBE” (BKI) folyamat segítségével.

A beiratkozáshoz készített leírás itt érhető el.

Akik ezt a formát választják, 2020. június 15.-től 2020. június 24-ig tehetik meg.

Amennyiben a szülő, törvényes képviselő a KRÉTA rendszerben nem tudja megküldeni a beiratkozáshoz szükséges adatokat, akkor a személyi azonosításra alkalmas iratokat 2020. június 22.-én munkaidőben, vagy a nyári ügyeleti napokon is bemutathatja az iskolában. Amennyiben ezt sem tudja megtenni, akkor a 2020/2021. tanév első napján is lehetősége van erre.

A diákigazolvány igénylésére vonatkozó kérelmet (a Nemzeti Egységes Kártyarendszer adatlapot is beleértve) a szülő, törvényes képviselő az igénylési cím megjelölésével szintén leadhatja az iskolában 2020. június 22.-én munkaidőben, vagy a nyári ügyeleti napokon.

Azt tudni kell, hogy minél később történik meg az igénylés, annál később érkezik meg a tanulóhoz a diákigazolvány. Így javasoljuk, hogy amint módjukban áll, indítsák el a folyamatot.

Személyes beiratkozás

Időpont:

2020. június 22., hétfő, 8:00-16:00

Helyszín:

Nyíregyházi SZC Sipkay Barna Kereskedelmi, Vendéglátóipari, Idegenforgalmi Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma, 4400, Nyíregyháza, Krúdy Gyula utca 32.

A beiratkozáshoz be kell mutatni:

• a tanuló személyi igazolványát, vagy születési anyakönyvi kivonatát,
  • a tanuló lakcímkártyáját, TAJ kártyáját,
  • az általános iskolai bizonyítványát,
  • a felvételről szóló értesítést.
  • A diákigazolvány igényléshez le kell adni az okmányiroda által kiadott fényképes adatlapot.
  • A tanulók egyenruha felmérésére várhatóan augusztus végén / szeptember elején kerül sor. Erről később tájékoztatást adunk majd iskolánk weboldalán (http://sipkay.sulinet.hu/).
  • A testnevelési órára, valamint a szakmai gyakorlatokra beszerzendő egyenpóló méretvételére a 2020/2021-es tanévnyitó után kerül sor.
  • A 2020/2021-es tanévtől a tanulók a tankönyveket térítésmentesen kapják az iskola könyvtárából, így igénylőlapot nem kell benyújtaniuk.
  • Kollégiumi elhelyezés igénylése esetén
    • a Nyíregyházi SZC Bánki Donát Műszaki Középiskolája és Kollégiuma,
    • a Nyíregyházi SZC Inczédy György Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

a helyszínen ad tájékoztatást a lehetőségekről. Azonban a Nyíregyházi Szakképzési Centrum több iskolájában is igényelhetnek kollégiumi elhelyezést azok, akik másik kollégiumot választanának.

Leendő osztályfőnökök

Technikum

turisztikai technikus (német két tanítási nyelvű) / 9. knyc Harangozó Hedvig Tímea

kereskedő és webáruházi technikus (angol két tanítási nyelvű) / 9. knyd Szedlákné Halász Ibolya Zsuzsanna