„A szellem a legmagasabb méltóság”

„Ha a sikert, kudarcot bátran állod.

Ha nem veszted fejed, amikor zavar van.

Ha várni tudsz és várni sose fáradsz.

Tied a föld és minden ami rajta van.

és mi több – ember leszel fiam..”

(Kipling)

A KOLLÉGIUMRÓL

Az iskolával egy épületben létesült, jelenleg 71 főt befogadó kollégium, a megyeszékhelytől távol lakó tanulók részére.

18 szoba áll rendelkezésünkre, (4 ágyas szobák), melyeket kézmosóval is elláttak. Az otthonossá tételéről a szoba lakói maguk gondoskodnak, egyeztetve a csoportvezető tanárral, azért, hogy megkíméljük a falak állapotát.

Zuhanyzók, élelmiszer tároló, mikrohullámú sütő, mosó-vasaló helység, automata mosógép szolgálja a diákok kényelmét.

Tévék, DVD-k, magnók szórakoztatják a tanulókat szabadidejükben, ezenkívül számítógépek, szótárak, kiskönyvtár segít a tanulásban. Internetes szobánkban kapcsolatot lehet létesíteni a világgal.

A kollégium a szabadidő tevékenység szervezésében is igyekszik változatos lehetőségeket nyújtani a tanulóknak.

Szakköröket szervezünk, amelyeket a minden évben a lemerülő igény szerint szervezünk meg.

Hosszú évekkel ezelőtt a kollégium egy lelkes pedagógusa Szabolcs-Szatmár-Bereg megye népművészeti tárgyait gyűjtötte össze az ide érkező diákokkal.

Egy helytörténeti kiállításra való anyag gyűlt össze, amely ma a kollégium falait, az erre a célra kialakított szekrényeket díszíti. E gyűjtemény bővítése ma is folyamatos feladatunk, amelyhez minden diák hozzájárulhat (köcsögök, szőttesek, falitányérok, régi népi eszközök gyűjtésével gazdagíthatja a kiállítási anyagot.

Amit minden kollégistának tudnia kell... - ismertető leendő kollégistáknak.